Web Tasarım

Proje Açıklaması

Kurumsal Web Tasarım Kurumsal Kimliğiniz İçin Gereklidir.

Doğru yansıtılan kurumsal kimlik firmanızın geleceğidir.

Hızla dijitalleşen dünyamız da kurumsal web tasarım çok daha önemli bir hale gelmeye başladı. Özellikle malum zorlu süreç de online sistemler ve dijitalleşme çok daha hızlı gelişmeye başladı. Bu yüzden kurumlar ve kişiler bu dijitalleşen dünyaya kaliteli ve profesyonel şekilde hazırlanmış web siteleri ile adım atmaya başladılar. Bu adımı henüz atmamış kurum ve kişiler ise kurumsal ve web tasarım yapan ajansları tercih etmeye başladılar. Çünkü bu şekilde profesyonel hazırlanan siteler fonksiyonel oluşları ve Google’da ön plana çıkmaları ile özellikle tercih edilmeye başlandı. Bu sürece ayak uydurmak istenildiğinden bu sektörde rekabet giderek artmaya devam ediyor ve web tasarım ile orijinal ve kaliteli bir site yaptırmak isteyenlerin sayısı da günden güne artmaya devam ediyor.

Kurumsal Web Tasarımın Önemi
Markalaşma amaçları olan firmaların imajlarını doğu bir şekilde yansıtabilmek, kurumsal kimlik oluşumu için çok önemlidir. Günümüzde potansiyel müşteriler, çoğunlukla hizmet alacağı firmalarla ilk defa internet üzerinden karşılaştığı için onları karşılayan web sitesine ayrı bir özen gösterilmektedir.

Gittikçe teknolojinin geliştiği ve her türlü işin sanala taşındığı bu çağda çoğu müşterisini internet sayesinde edinmiş olan firmalar; internet üzerinde kendilerini yeni bulacak olan potansiyel müşterilerinde ilk izlenim olarak olumlu bir etki bırakabilmek için özellikle web sitelerinin kurumsal kimliği yansıtabilecek nitelikte olmasını ister. Bu yüzden web sitesi yaptıracak olan birçok firma, web sitesi kurulumunu kurumsal web tasarım hizmeti kapsamında yaptırır.

Kurumsal Web Tasarımda Olması Gerekenler
Modern bir arayüz: Web tasarım aşamasında eskimiş kullanımlar yerine trendleri takip etmelisiniz. Fakat bunun yaparken de kurumsallığın ciddiyetini aşmamak için tasarım alanında yer edinmiş tarzları tercih edebilirsiniz. Ölçüyü korumalısınız.

Responsive tasarım: Kurumsal web sitesi, bütün cihazlardan rahatlıkla kullanılabilir olmalıdır. Bu yüzden responsive olmalıdır.

İletişim formu ve Google Map: Kurumsal bir web sitesinde şirket telefonunun, e-postasının, adresinin bulunduğu bir iletişim sayfası mutlaka olmalıdır. Adres, Google Map haritasıyla sayfada bulunmalıdır.

Hakkımızda sayfası: Kurumsal bir firmanın web sitesinde hakkımızda sayfası olmazsa olmazlardandır. Kurumsal bir firma, kendisini müşterisine netlikle tanıtabilmeli; misyon ve vizyonunu açıklayabilmelidir.

Kurumsal SEO çalışması: Bir firma kendi sektöründeki başka firmalarla rekabet halindedir. O yüzden firmalar, web siteleri için kurumsal SEO hizmeti almalıdır. Böylelikle SEO hizmeti alan firma, sektörüyle alakalı kelimeler aratıldığında arama sonuçlarının üst sıralarında yer alır.

Sosyal medya butonları: Kurumsal web sitesinde firmanın sosyal medya hesapları bir köşede yer almalıdır. Kurumsal firma, müşterilerine bütün ağlardan iletişim kurabilmelidir.

Hız: Web sitesinin sayfaları kullanıcı için hızlı açılmalıdır. Web sitesinin hızlı olması için hızlı bir sunucuda bulunmalıdır.

Kullanıcı deneyimine uygunluk: Kurumsal site, hitap ettiği kullanıcılar tarafından kolay kullanılabilir sadelikte olmalıdır.

Özgün içerik: Web sitesindeki içerikler firmanın kendi ürettiği içerikler olmalıdır. Kullanıcılar başka bir yerden içerik kopyalayan bir firmaya güvenmezler.

Teklif İsteyin

İhtiyacınız olan hizmet için teklif alabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken bizimle irtibat kanallarından biriyle iletişime geçmeniz.